ART / Lithographs / Litograph in colors 8493031
nr 849 3031
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Lars Norrman (1915-1979), Flicka med fat på huvudet, 286/360, subject size: 26 x 47,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Lars Norrman (1915-1979), Flicka med fat på huvudet, 286/360, motivets mått: 26 x 47
Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.
400
SEK 150
Monday September 30 2013
at 18:01:14
27/9 17:05:46
100 kr
29/9 21:35:58
Lars Norrman
Read more about Lars Norrman